Program dermodietetyczny®

 

Świadomy styl odżywania dla Twojej skóry


Czemu dermodietetyka®?

Dermodietetyka to połączenie dwóch słów:
derm, czyli „dotyczący skóry”
oraz
dietetyka, czyli „styl życia, styl odżywiania”,

co można dosłownie przetłumaczyć: styl życia skóry, a dermodietetyka® to koncepcja holistycznego spojrzenia na potrzeby skóry z perspektywy stosowania kosmeceutyków i suplementów, o konkretnym składzie i właściwościach. Dermodietetyka to mój autorski projekt, który propaguje świadome podejście do pielęgnacji skóry, co przekłada się na osiągnięcie rewelacyjnych rezultatów terapeutycznych.
Jestem więc pierwszym dermodietetykiem, którego pasja i praca doprowadziły do stworzenia tak uporządkowanej koncepcji terapii skóry.

 

  

Budowanie programu dermodietetycznego odbywa się na 3 poziomach:

01.  balansowanie02.  korygowanie03.  wzmacnianie

Etapy: 01, 02, 03, pokazują co w pierwszej kolejności należy wprowadzić do planu pielęgnacyjnego, czyli od czego powinnyśmy zacząć rewolucję w terapii skóry. Jeśli etap [01.  balansowanie], nie jest w pełni stosowany, nie należy sięgać po kosmeceutyki z wyższych etapów piramidy dermodietetycznej, ponieważ ich efektywność będzie minimalna.
Założenia piramidy dermodietetycznej znajdziesz tutaj.

 


Czas programu dermodietetycznego

Program dermodietetyczny® ustalany jest średnio raz na dwa miesiące, z uwzględnianiem zmian funkcjonowania skóry, korzystania z zabiegów profesjonalnych oraz pory roku. Program dermodietetyczny powinien być wdrażany pod kontrolą dermodietetyka i powinien być stosowany minimum przez 12-18 miesięcy. Przed rozpoczęciem programu lub w jego trakcie dermodietetyk może zlecić wykonanie dodatkowych badań, które pomogą rozplanować terapie skóry.

 


Ukierunkowanie programu dermodietetycznego

Podczas wywiadu z pacjentem, określany jest rodzaj skóry jej dysfunkcje oraz cele do osiągnięcia.
Na tej podstawie dermodietetyk® dobiera piramidę dermodietyetyczną, na której będzie tworzył plan terapeutyczny skóry.

 


Co zawiera plan dermodietetyczny?

Program dermodietetyczny to indywidualnie dobrane kosmeceutyki o działaniu terapeutycznym, schemat ich aplikacji w dobowym cyklu tygodniowym, zalecenia suplementacji oraz dodatkowych nawyków żywieniowo-lifestylowych.

 


Czy wszystkie kosmeceutyki muszą być wprowadzone do pielęgnacji

w tym samym momencie?

Najlepiej tak, ale nie każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązanie ze względów finansowych.
Dlatego piramida dermodietetyczna podzielona jest na trzy szczeble, które trzeba wdrażać jeden po drugim. Rzeczywisty czas rozpoczęcia terapii, zaczyna się wtedy, kiedy wszystkie szczeble pielęgnacyjne są aplikowane według zaleceń dermodietetyka.

 


Aplikacja

Program dermodietetyczny, na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo skomplikowany, zwłaszcza, że przy terapii skóry często występują bardzo chemiczne nazwy substancji aktywnych i kosmeceutyków. Aby się w tym wszystkim nie pogubić dermodietetyk rozpisuje program dermodietetyczny w cyklu tygodniowym z uwzględnieniem pielęgnacji dziennej i wieczornej.
Ze względu na to, że niektóre substancje mogą powodować złuszczanie skóry lub nawet jej podrażnienie, a chcemy wykorzystać ich właściwości terapeutyczne ich aplikacja nie będzie codzienna. Stosowania tego typu preparatów, jest przez dermodietetyka dostosowywane do stylu życia i aktywności sportowo-zawodowej.

 


Dodatkowe zalecenia

Program dermodietetyczny bazujący tylko na stosowaniu kosmeceutyków da szybkie rezultaty w terapii skóry, ponieważ miejscowo zostaną zastosowane wysokie stężenia substancji aktywnych. Stosowanie kosmeceutyków daje świetne efekty, bo uzupełniane są bieżące braki w skórze.
Warto natomiast wspomóc się również suplementacją. Jeśli na skórze widać zaburzenia jej funkcjonowania to znak, że reszta organów również potrzebuje pewnych grup witamin, kwasów tłuszczowych czy mikro i makro elementów. Dlatego program dermodietetyczny obejmuje dodatkowe zalecenia suplementacji.

Pielęgnacją domową można uzyskać spektakularne rezultaty przeciwstarzeniowe, wspomóc efektywność terapii przeciwtrądzikowych, depigmentacyjnych oraz zniwelować problemy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem skóry.

Należy jednak pamiętać, że źle dobrany kosmetyk, potrafi zaprzepaścić efekt nawet najlepszego zabiegu i kuracji kosmetologicznych.
Bardzo często diagnozuje przypadki, w których Klientka gabinetu chciała “zaoszczędzić” na pielęgnacji domowej i wybierała słabej jakości kosmetyki, które dodatkowo były komedogenne.
Rezultat? Brak efektów, a dodatkowo nasilił się problem krostek, grudek, zaskórników i stanów zapalnych.
Dlatego nie pozostawiaj doboru pielęgnacji przypadkowi lub osobom, które w tej dziedzinie się nie specjalizują – influencerka czy dedykowana marce konsultantka w drogerii lub aptece, bardzo często nie kieruje się potrzebami Twojej skóry, tylko deklaracjami producenta.

 


Dlaczego DERMAQUEST i Dermomedica?

Mogą pojawić się pytania, dlaczego w głównej mierze rekomenduje kosmeceutyki Dermaquest i Dermomedica. Dlatego, że skład to nie wszystko, aczkolwiek jest on moim zdaniem najważniejszy przy doborze kosmeceutyku.

Ważne jest też doświadczenie z pracy z danym kosmeceutykiem. Przez ostanie kilka lat zebrałam szereg informacji od Klientów, czego po danym produkcie mogę się spodziewać i jak na niego reaguje dany rodzaj skóry. Znam doskonale konsystencje tych preparatów, więc układając program dermodietetyczny zwracam uwagę na preferencje sensoryczne Klientów i wzajemną kompatybilność preparatów.

Markę Dermomedica tworzyłam od podstaw wykorzystując najlepsze surowce i patenty biotechnologiczne, co przekłada się na bardzo wysoką efektywność i absorpcję substancji aktywnych

 


 

Jeśli jesteś zainteresowana/y diagnostyką
i indywidualnym programem dermodietetycznym
zapraszam do kontaktu