O mnie

Pasja i praca

Nazywam się Paulina Śmiech-Mełgałw i jest mi bardzo miło, że tu jesteś.

Stworzyłam projekt DERMODIETETYKA chcąc dzielić się z Tobą moją pasją, wiedzą i doświadczeniem, które zdobywam od ponad 10 lat jako aktywny kosmetolog. Jestem pierwszym w Polsce (i również na świecie) dermodietetykiem, który opracował piramidę dermodietetyczną stanowiącą fundament dla „stylu odżywiania skóry”. Mam nadzieję, że ta przestrzeń będzie naszym wspólnym miejscem.

Wykształcenie

Mając 19 lat wybrałam studia kosmetologiczne na Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia (WSZKIPZ) w Warszawie. Pierwszy rok studiów zmienił całkowicie moje wyobrażenie na temat kosmetologii. Okazało się, że wybrałam szkołę o profilu mocno chemicznym. Łatwo nie było, ale wyznaję zasadę, że nic nie dzieje się przypadkowo, a każdy poznany człowiek pojawia się w naszym życiu z jakiegoś powodu. To właśnie kilku wykładowców, poznanych na uczelni, zaraziło mnie pasją do kosmetologii, substancji aktywnych i do holistycznego podejścia do kosmetyku.
Uzyskałam tytuł licencjata z kosmetologii estetycznej i wiedziałam, że jest to kierunek, w którym chciałabym iść dalej. Zdecydowałam się na studia podyplomowe: „Stosowanie, wytwarzanie i ocena produktów kosmetycznych”. Na tym jednak nie poprzestałam i po dłuższej przerwie, postanowiłam dodatkowo rozpocząć studia magisterskie z kosmetologii, uzyskując tytuł magistra kosmetologii.

Praca i doświadczenie

Od samego początku studiów, współpracowałam równolegle z prestiżowymi markami kosmetycznymi, jeszcze mocniej zgłębiając temat składów preparatów i odkrywając ich aktywne działanie na skórę. Miałam przyjemność pracować dla takich marek jak: Thalgo, Ella Bache, Kanebo, SkinCeuticals, Vichy, La Roche-Posay i NeoStrata. Różnorodność zabiegów profesjonalnych oraz szerokie portfolia specjalistycznych dermokosmetyków do terapii skóry zmienionej chorobowo, dały mi ugruntowaną wiedzę praktyczną, którą wykorzystuję każdego dnia.

Od 7 lat pracuję jako szkoleniowiec marki Dermaquest i stworzonej przeze mnie marki Dermomedica. Doświadczenie w pracy szkoleniowca dla rynku kosmetyki profesjonalnej pokazało mi, że nawet najlepsze kuracje gabinetowe nie będą efektywne, jeśli w codziennej pielęgnacji skóry będziemy używać przypadkowych kosmetyków. To działa w dwie strony, nawet najlepiej dobrana pielęgnacja domowa nie zastąpi specjalistycznych zabiegów wykonywanych przez kosmetologów.

Dermodietetyka jest moim indywidualnym projektem, który prezentuje świadomy styl pielęgnacji i odżywiania skóry. To również miejsce, poświęcone zaawansowanej i profesjonalnej kosmetologii.

Zapraszam Cię do wspólnego odkrywania świata DERMODIETETYKI,

Paulina Śmiech-Mełgałw

 

 


Publikacje

Post Types

LNE

LNE

Neuropeptydy alternatywą dla toksyny botulinowej. Badania nad mimicznym starzeniem się skóry zapoczątkowały erę miejscowo stosowanych neuropeptydów w kuracjach przeciwzmarszczkowych.
Czytaj dalej
LNE

LNE

Minerały w służbie fotoprotekcji. Pierwsze wiosenne promienie słońca to początek powstawania fotouszkodzeń skóry, w tym mocno widocznych przebarwień. Dlatego warto zastanowić się jak wspomagać system fotoprotekcyjny skóry
Czytaj dalej
LNE

LNE

Witamina A. Retinol, retinal czy jej estry? Okres jesienny i zimowy to najlepszy czas na wprowadzenie kuracji opartych na aktywnej witaminie A, czyli retinoidów.
Czytaj dalej
LNE

LNE

Wypowiedź ekspercka na temat witaminy C i kwasu ferulowego oraz artykuł o nowych substancjach aktywnych stosowanych w kosmeceutykach Dermaquest
Czytaj dalej
LNE

LNE

Peeling Dyniowy Dermaquest - na czym polega jego fenomen? Peeling dyniowy to niezwykle efektywny zabieg terapeutyczny, który w tym roku został okrzyknięty najlepszym zabiegiem dla skóry trądzikowej w Polsce.
Czytaj dalej
LNE

LNE

Koncepcja firmy Dermomedica, u źródeł innowacji.
Czytaj dalej

 


 

Jeśli jesteś zainteresowana/y diagnostyką
i indywidualnym programem dermodietetycznym
zapraszam do kontaktu